На пригодној свечаности, која је организована у седишту Републичког геодетског завода, директор РГЗ-а мр Борко Драшковић изразио је задовољство постигнутим резултатима и великим искораком који је начињен ка стварању модерног катастра. Драшковић је нагласио да је српски катастар данас превазишао класично поимање појма катастра као архива података о непокретностима, већ је постао својеврсни центар изврсности који пружа информације о власништву, геопросторним подацима и могућностима за лакше остваривање 17 циљева одрживог развоја Уједињених нација.
Помоћник директора Сектора за катастар непокретности Огњенка Илић је рекла да Републички геодетски завод иде у корак са светским трендовима у области имплементације паметних софтвера и вештачке интелигенције у своје пословне процесе, док је начелница Одељења за координацију, Марина Кањо поздравила присутне хвалећи њихове резултате који су побољшани у односу на претходну годину.
Одељење за катастар непокретности Панчево остварило је најбоље резултате у успешности и ефикасности рада током 2023. године и заслужило 3.98 од максималне оцене 4. Високу ефикасност рада служба за катастар Панчево је показала решавањем укупно 13.259 управних предмета, док је сваки од 23 запослена који су радили на решавању ових предмета, током радног дана провео више од шест сати ефективног рада. Прошлогодишње најбоље оцењено одељење за катастар непокретности Нови Сад 2, заузело је ове године друго место, док се на трећем месту налази Лозница.
У одсецима служби за катастар непокретности највећу оцену добио је Нови Сад 3, а Ковачица је најбоље оцењена у категорији група. Када је реч о раду Одељења за катастар водова прво место на ранг листи заузима Нови Сад, кога прате Београд на другом и Ужице на трећем месту.
Ове године по први пут су додељене и награде за најбоље службенике у службама за катастар непокретности. На челу ове листе налази се Вјерочка Чапо из Старе Пазове, која је решила импресивних 3537 управних предмета, коју следе Ненад Живковић из Голупца и Слободанка Ристић из Крагујевца.