Договорено је да се станица заједнички користи ради добијања једнозначних резултата мерења на целој територији општине. Перманентну станицу је било неопходно поставити због
неконтролисане изградње и уништавања великог дела полигонометријске и полигоне мреже на територији града.
Београдска фирма Веком понудила је најбоље решење, а то су, у том моменту Leica SR 500 GPS пријемници, Satel 3asd EPIC модеми снаге 10 Wati за RTK пренос сигнала и антене Kathrein 3
Децибела. GPS станица, модем и антена постављени су на зграду општине, док су на планинским врховима Овчар и Црна Стена на планини Јелици постављени модеми и антена Kathrein. Опрема постављена на планинске врхове има функцију рипитера. Овакав радио саобраћај омогућио је слање диференцијалне корекције и иницијализацију GPS ровера у реалном времену, за мање од 60 секунди, на центиметарску тачност, у радијусу од 50 км. Извршено је одређивање трансформационих параметара за целу политичку општину опажањем real statc 114 тригонометара (2 тригонометра првог реда, 9 тригонометара другог реда, док су остали трећег и четвртог реда) како би систем радио у Гаус Кригеровој пројекцији. Изравнање је урађено по Two step методи, а за висине су коришћени репери NVT.
Координате перманентне станице су одређене 2004. године у кампањи опажања државних референтних тачака и урађен је елаборат одређивања координата перманентне станице Чачак.
И после двадесет година станица је и даље у фукцији и део је система преко GSM у мрежи Vekom net. Ову перманентну станицу користи и десетак приватних геодетских организација.