На овај начин остварена је значајна временска и финасијска уштеда у буџету Републике Србије од 50.000.000 динара, у односу на реализацију класичног утврђивања културе и катастарског класирања земљишта , и омогућено је ефикасније и адекватније управљање пољопривредним, али и шумским земљиштем у државној својини.
Републички геодетски завод и Управа за пољопривредно земљиште Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде и у 2020. години настављају сарадњу на усаглашавању правног и фактичког стања на катастарским парцелама применом савремених технолошких решења и поступака рада.
Усклађивањем података уписаних у катастар непокретности са фактичким стањем на терену обезбеђују се поуздани подаци о површини пољопривредног земљишта у државној својини, који су због вишедеценијског неажурирања услед скупог поступка државног премера били некоректни. У наведене површине убрајају се и парцеле чија је култура у катастру непокретности регистрована као обрадиво пољопривредно земљиште у складу са подацима последњег државног премера, а на терену су парцеле обрасле шумом.
Податке о працелама код којих постоји неусаглашеност у погледу начина коришћења у односу на податке регистроване у катастру непокретности општине, надлежна општинска Комисија за израду годишњег програма заштите, уређења и коришћења пољопривредног земљишта шаље Управи за пољопривредно земљиште, у циљу провере, систематизације и прослеђивања РГЗ-у на даље поступање.
Дипломирани инжењери пољопривреде из Републичког геодетског завода, Сектора геодетских послова, на основу достављених података надлежних институција коришћењем функционалности дигиталне платформе геопросторних података ГеоСрбија, апликације е-Катастар, као и сателитских снимака врло високе резолуције и других података, за сваку предметну парцелу идентификовали су начин коришћења и катастарску класу. На основу утврђеног стања формирани су записници и упућени надлежним Службама за катастар непокретности у циљу промене уписа у катастарском операту.