Помоћница директора Сектора за катастар непокретности Огњенка Илић поздравила је присутне и упознала их са планираним активностима РГЗ-а као и даљим унапређењем рада катастра. На основу прикупљених података о раду служби за катастар током 2021. године извршено је годишње оцењивање радне успешности служби за катастар непокретности и добијена је коначна оцена узимајући у обзир параметре испуњености радних циљева, средње вредности кварталног оцењивања и добијене вредности оцене на годишњем нивоу.
Служба за катастар непокретности Суботица, која обухвата одељење катастра у Суботици, одсек СКН Бачка Топола и шалтер за поднеске Мали Иђош броји укупно 45 запослених и током 2021. године остварио је најбоље резултате у успешности и ефикасности рада. У оквиру СКН Суботица формирано је укупно 20.892 управних предмета и 5.444 вануправних предемта током претходне године. Високу ефикасност рада служба за катастар Суботица је показала решавањем укупно 21.373 управна и 5.377 вануправних предмета, док је сваки запослени током радног дана провео пет и по сати ефективног рада на решавању предмета.
Такође, урађена је и коначна годишња оцена свих служби за катастар непокретности појединачно (Одељења, Одсека и Група), као и Одељења за катастар водова.
У одељењима служби за катастар непокретности највећу оцену добили су Суботица, праћена службама у Панчеву, Лозници, Сомбору и Ариљу. Што се тиче Одсека најбољи учинак у претходној години остварили су запослени у катастарској служби у Шиду, Сопоту, Смедеревској Паланци, Горњем Милановцу и Руми. По Групама су најуспешније биле службе у Беочину, Сенти, Ковину, Чоки и Сокобањи. Када је реч о раду Одељења за катастар водова прво место на ранг листи заузима Крагујевац, кога прате Ужице на другом месту, Ниш, Београд и Панчево.
Галерија